Röntgen fejlesztés a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház es Rendelőintézet telephelyén (kezdés)

415 Millió Forintból Teljesen Megújul A Dél-Pesti Radiológiai Osztály Gépparkja

A közelmúltban felújított csepeli Weiss Manfréd Kórház és a XX. Kerületi Szakrendelő hőszigetelésének felújítása mellett egy harmadik energetikai pályázatot is elnyert idén a Dél-pesti Kórház. Ez a projekt szintén az Európai Unió és Magyarország Kormányának társfinanszírozásával, a Környezet és Energia Operatív Program támogatásával jön létre, és fő célja az energiafelhasználás csökkentése az elavult röntgen eszközök lecserélésével.

A 415 milliós beszerzés során három régi, manuális készüléket váltanak ki teljesen digitális berendezésekkel. Az energia-megtakarítás mellett fontos hozadéka lesz a programnak az is, hogy a betegek várakozási ideje jelentősen lerövidül majd.

A tervek szerint még decemberben megtörténik az eszközök leszállítása, és 2015 utolsó napjaiban már az új gépekkel történhet a betegek diagnosztizálása a Radiológiai Osztályon.

PROJEKTADATOK

Projekt címe: Egészségügyi eszközök energia megtakarítást célzó beszerzésének támogatása

Támogatás összege: 418,72 millió forint

Azonosító szám: KEOP-5.6.0/E/15-2015-0085