II. Pszichiátriai Addiktológiai Rehabilitációs Osztály

Főnővér:

Gábor Egonné

Az osztály bemutatása, tevékenysége

A II. Pszichiátriai Osztály 100 rehabilitációs ágyon működik. Elsődleges profil a kórház teljes felvételi területéről érkező betegek addiktológiai – alkohol, drog, gyógyszerfüggés, játékszenvedély és krízisintervenciós krízisállapot, gyászreakció, alkalmazkodási zavarok ellátása, rehabilitációja. Ezen kívül foglalkozunk kedélybetegségekkel, szorongásos, és neurotikus kórképek kezelésével is (depresszív állapotok, kényszerbetegség, pánik, szomatizációs zavarok, stb.)
Az osztály a pszichiátriai pavilon II. emeletét foglalja el. A szobák hét ágyasak, fürdőszoba a folyosón található. Gyógyszeres, illetve egyéni és csoportos pszichoterápiás foglalkozásokkal gyógyítunk (nagycsoport, kreatív önismereti kiscsoport, relaxációs kiscsoport, zeneterápia). Speciális ellátások: alkoholfüggők számára ESPERAL beültetés, mely 1 év alkoholmentességet biztosít.

Beutaló szükséges.